


Millest juhindume


Mõtlemine ja mõtestamine on meile olulised.
,,Elanikust kodanikuks”, Ülo Vooglaid.
See raamat või veel täpsemini hr Voolaiu loengud ja mõtteavaldused on üks esimesi süsteemseid lähenemisi KLAPPi sisule ja olemusele (raamatut siis lihtsalt veel ei olnud). See raamat nimetab ennast ka: “käsiraamat isemõtlejale”.
Just ise mõtlevaid inimesi soovime me ühiskonda saata ning seepärast meie austus selle autori ja raamatu vastu. Toome siinkohal esile leheküljelt 39 järgneva: ,,Millegi loomine on julgustükk. /…/ Enamik uuendusi on märkuseks neile, kes on samas vallas varem tegutsenud. Eriliselt raske ja ränk on muuta mingi valdkonna kui terviku käsitamist – sel juhul on tegemist paradigma muutmisega.”
Õppimine on rahulik tegevus.
Väga palju on juttu õpikeskkonnast ja õppimisest üldiselt. Siinkohal samastume just mõtteliiniga, et võistlemine ei pane õppima vaid tulemust saavutama ning õppimine on rahulik ning aega nõudev tegevus.
Me käitume, et rahuldada oma vajadusi.
,,Agressiivsuse astmed”, Raisa Cacciatore.
See lähenemine, mis raamatus on, on ka meie lähenemine inimeste vajaduste rahuldamisele. Tõsi, raamat on lihtne. Kohati ehk primitiivne neile, kes antud valkonnaga on varemgi kokku puutunud. Samas kas alati peab inimkäitumise mõistmiseks olema tohutult keerulised mõttekäigud ja formulad?
Kindlasti soovitame tutvuda kõigil, kes ühel või teisel põhjusel siia lehele on tulnud – eriti noorte inimestega kokkupuutujatel.